Pilotaż wycieczek - Mikołaj Gruszczyński

Mój rodzinny dom

w jaskini...pod wodą...


i w górach...
i w biegu...


oraz z rodziną:
O mnie nieco więcej

Urodziłem się w Zakopanem, i pomimo wielu turystycznych i służbowych wyjazdów oraz studiów w Krakowie, mieszkam w rodzinnym mieście w domu mającym ponad 100 lat, zwanym niegdyś „Halica”.

Zaledwie 10 min spacerkiem dzieli mój dom od Tatrzańskiego Parku Narodowego. Od dziecka góry były dla mnie czymś wielkim, niosącym grozę, i zarówno czymś pięknym. Wędrowałem po Tatrach już jako mały dzieciak na plecach taty. Z czasem do wędrówek dołączył mój kuzyn z Krakowa Łukasz Depta (dziś już znany alpinista, który wytycza nowe drogi, w Tatrach, Alpach jak i na Wschodzie m.in. w Pakistanie. Z czasem zapisałem się do Zakopiańskiego Klubu Wysokogórskiego i jego członkiem jestem aż do dziś. Znalazłem również pasję w chodzeniu po jaskiniach. „jak na górze tak na dole”.

Jestem absolwentem Krakowskiej Szkoły Wyższej (dziś już Akademii Krakowskiej) na wydziale Stosunków Międzynarodowych ze specjalizacją - Turystki Międzynarodowej. Ostatnie 2 lata poświęciłem mojej pasji - poznawaniu kultury i dziedzictwa Inków, a także napisałem i obroniłem pracę dyplomową pt.: "Wybrane elementy tradycji kulturowej Inków w Peru w ruchu turystycznym". Pisanie pracy poprzedziła wyprawa naukowa do Ameryki Południowej z Aldo Vargasem Tetmajerem, który jest wykładowcą na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. W 2008 roku w kampusie KSW przedstawiłem swoje zdjęcia z kilku wyjazdów (wystawa wisiała tam 6 miesięcy).

W kanionie Colca - Peru.


Pięcioletnie doświadczenie wraz ze znajomością języka francuskiego, angielskiego oraz hiszpańskiego jest moim dodatkowym atutem. Swoja doświadczenia w pracy z grupami rozpocząłem od praktyki czteromiesięcznej w Turcji jako pilot - rezydent. Ostatnie dwa letnie sezony pracowałem jako Destination Menager w Grecji (Kreta i Korfu) z touroperatorem Grecos Holiday. W trakcie roku jeżdżę z grupami szkolnymi pokazując atrakcyjne miejsca w Polsce. Ponadto interesuję się astronomią, wspinaczką, górami, kulturami świata oraz dietami wschodu. Ostatnim moim sukcesem jest kolejna podróż do Ameryki Południowej „Śladem Inków” (Ekwador, Peru, Boliwia, Chile) - czas trwania 2 miesiące. Mam duże doświadczenie w przygotowaniu i przedstawianiu prezentacji z moich podróży przed publicznością. Jestem osobą kreatywną, pełną entuzjazmu i z determinacją wprowadzam w życie swoje plany.

W Heraklionie, w stolicy Krety - Grecja (jako pilot).


Muszę przyznać, język francuski od zawsze był moją pasją. W domu zawsze ktoś posługiwał się tym językiem, a czynną edukację rozpocząłem w szkole podstawowej i kontynuowałem ją w liceum kończąc maturą rozszerzoną z języka francuskiego. Miałem już okazję spotkać się z ludnością francuskojęzyczną: tunezyjczykami, będąc jako turysta w Tunezji; a także z ludnością kreolską na Gwadelupie (jedna z francuskich kolonii na Małych Antylach), gdzie spędziłem 3 miesiące poznając jej egzotyczne życie i zwiedzając zakątki wyspy. Na studiach francuski był moim drugim językiem fakultatywnym, ale szkoliłem go również podczas wyjazdów z grupami do Francji oraz na 3 roku miałem przyjemność zajmować się jako wolontariusz trzema studentami z Francji z programu Socrates Erasmus, którzy przyjechali studiować do Krakowa.

Zamek w Chambord w dolinie Loary - Francja (jako pilot).• mail@miktravel.com •
© 2009-2012; Copyright by miktravel.com - M. & J. Gruszczyńscy